NOVOMATIC truchlí nad ztrátou Nikiho Laudy

Také skupina NOVOMATIC truchlí nad ztrátou jedinečné osobnosti. Slavný bývalý pilot Formule 1 byl od roku 2014 hlavním ambasadorem společnosti NOVOMATIC. Niki Lauda, celým jménem Andreas Nikolaus Lauda, zemřel v pondělí 20. května ve Švýcarském Curychu.

„S těžkým srdcem dáváme sbohem našemu váženému kolegovi a příteli Niki Laudovi. Rodine vyjadřujeme naší upřímnou soustrast. Byla nám čest a potěšení s ním pracovat,“ řekl Harald Neumann, výkonný ředitel společnosti NOVOMATIC.
Niki Lauda byl rakouský pilot formule 1, trojnásobný mistr světa z let 1975, 1977 a 1984. Po skončení závodní kariéry působil jako komentátor závodů na německé televizi RTL. Kromě toho byl aktivní pilot a majitel letecké společnosti Lauda Air a Niki.

Ve svých devatenácti letech se rozhodl, že nebude pokračovat ve šlépějích své rodiny, ale začne s kariérou závodního jezdce. Ve formuli 1 debutoval v roce 1971. Postupně se vypracoval až do stáje Ferrari, s níž v roce 1975 získal svůj první titul.

V roce 1976 jej však postihla tragická nehoda na okruhu Nürburgring, kterou jako zázrakem přežil. Jeho formule vyjela z tratě, narazila do bariér a skončila v plamenech. Nebýt zásahu čtyř jezdců, Lauda by jistě uhořel.
Po zotavení a sérii plastických operací se pustil zpět do závodění, a ještě dvakrát získal titul mistra světa. Poslední závod jel v roce 1985. Po ukončení závodní kariéry se začal věnovat závodům ze strany experta a komentátora, začal s podnikáním.

Spolupráci se skupinou Novomatic zahájil Niki Lauda v roce 2014, kdy se stal se svojí neodmyslitelnou červenou čepicí doplněnou o písmeno N ambasadorem skupiny Novomatic na vybraných rakouských a zahraničních akcích.
Niki Lauda nás opustil 20. května ve věku sedmdesáti let. „S hlubokým smutkem oznamujeme, že náš milovaný Niki v pondělí pokojně zemřel v rodinném kruhu. Jeho neúnavná činorodost, jeho přímočarost a jeho odvaha zůstanou pro nás pro všechny vzorem a měřítkem. V soukromí byl milující a starostlivý manžel, otec a dědeček a bude nám chybět,“ uvedla rodina v prohlášení adresovaném médiím.

Děkujeme za vše, Niki.